WEB DESIGN

Web design

Web design

Čo je Web design

Web design, alebo aj grafika pre web sú všetky grafické riešenia pre použitie na internete. Či sa už jedná o doplnky stránok, ako sú rôzne prvky webových stránok ( ozdobné odosielacie tlačítka, rôzne lišty ), alebo propagačné a informačné bannery na stránky, až po kompletnú tvorbu grafiky webových stránok, tzv. templaty, čiže grafické šablóny  pre stránky.

Webový dizajnér v grafickom štúdiu vám vytvorí kompletný dizajn vybraného prvku, alebo grafické návrhy celej stránky tak, aby bol pripravený na implementáciu na web.

Na rozdiel od klasickej, tzv. printovej grafiky je webdesign zameraný hlavne na rýchlosť načítavania prvkov na stránke a preto sa každý prvok rieši, aby mal čo najmenšiu veľkosť na disku.

Aká je cena za tvorbu webdesignu

Cena závisí od viacerých aspektov.

1. náročnosť na grafické spracovanie prvku
2. špecifickosť prvku
3. implementácia prvku na stránky

Cena je preto individuálna a na základe dohody, podľa požiadaviek zákazníka. Bežne sa účtuje hodinová sadzba za prácu 15 € za jednu hodinu práce. V prípade keď sa jedná o špecifický prvok – to znamená, že prvky sú výhradne pre jedného zákazníka a nie je možné ich ponúknuť nikomu inému, navyšuje sa cena o výhradnú licenciu na vytvorené dielo.

Fotogaléria – web design