KOMPLETNÉ GRAFICKÉ RIEŠENIA

Kompletné grafické riešenia

Kompletné grafické riešenia

Čo sú kompletné grafické riešenia

Kompletné grafické riešenia sú v skratke všetky grafické práce pre firmy, alebo tvorba grafiky pre jednotlivcov a v praxi znamenajú vytvorenie grafického riešenia od návrhu až po hotovú – tlačovú, alebo digitálnu formu. Môžeme ich v princípe rozdeliť na dva druhy – na firemnú grafiku a súkromnú grafiku, ale tie sa v mnohom prelínajú, pretože dnes už aj jednotlivci v mnohom využívajú služby grafického štúdia a neuspokoja sa len nejakým obyčajným papierom vytlačeným na ihličkovej tlačiarni, ale rovnako využívajú čo ponúka grafický design. Takže prehľad rôznych kompletných grafických riešení, ktorý nasleduje, je iba informatívny a nie je striktne dané, ktoré riešenia sú iba pre firmy a ktoré iba pre jednotlivcov:

Grafické riešenia pre jednotlivcov – pozvánky na oslavy, svadobné oznámenia, maturitné oznámenia, nálepky na autá, nálepky na okná, kalendáre (vreckové, nástenné, stolové), menovky…

Grafické riešenia pre firmy – letáky, noviny, brožúry, knihy, katalógy, reklamné a informačné tabule, prospekty, bannery, bilboardy, vizitky, polepy výkladov, nálepky na autá, logá, obaly výrobkov…

Aká je cena za kompletné grafické riešenia

Cena sa stanovuje na základe presných požiadaviek zákazníka a je ovplyvnená hlavne náročnosťou na grafické vyhotovenie, jedinečnosťou a v prípade tlače počtom vytlačených kusov.

Bežne sa účtuje hodinová sadzba 15 € za jednu hodinu práce + tlač, ak sa požaduje. Pri tvorbe špecifických grafických riešení ako sú napr. logá je cena stanovená aj na základe výhradnej licencie k vytvorenému dielu.