GLAMOUR BOUDOIR AKT

Glamour, boudoir a akt

Glamour, boudoir a akt

Čo je glamour, boudoir a akt fotografia

  • Glamour – je fotografia, ktorá má zvýrazniť atraktivitu a šarm. Dôraz je kladený na provokáciu a zvádzanie.
  • Boudoir – znamená v preklade “dámska izba”. Fotografovanie boudoir je zjednodušene povedané glamour fotografia realizovaná v luxusnej miestnosti. Na fotenie sa využívajú hlavne apartmány hotelov a pod. Boudoir fotografia zobrazuje krásu a využíva priestor.
  • Akt – na rozdiel od umeleckého aktu, kde sa mnohokrát využíva pohlavie ako výrazový prostriedok, je klasický akt v podstate glamour fotenie, v ktorom je nahota spôsob dosiahnuť provokáciu a zvádzanie.

Ako prebieha fotenie glamour, boudoir a aktu

Fotografovanie glamour, boudior a aktu a hlavne výsledok závisí v hlavnej miere od fotografovanej osoby. Či už sa jedná o fotenie glamour, fotenie boudoir, alebo fotenie aktu, dôležitá je samotná príprava pred fotením, ktorá spočíva hlavne v troch bodoch:

1.  Styling – teda po slovensky úprava. Je veľmi dôležité, aký make-up zvolíte a ako si upravíte váš účes. V prípade, že si sami neviete dať rady, dajte mi o tom vedieť vopred. Make-up vám viem urobiť aj sám, ak však budete chcieť vlasovú úpravu, bude potrebné dohodnúť si termín, ktorý bude vyhovovať aj mojej vizážistke.

2.  Výber oblečenia – na fotografovanie glamour, boudoir a aktu si určite vopred premyslite aké oblečenie si vyberiete. Nezanedbajte výber spodného prádla, lodičiek, resp. inej obuvi, vhodné sú podväzky, priesvitné šaty a rôzne doplnky ako napr. boa a pod. Odporúčam tiež rôzne rozťahané svetre, veľké košele a podobné oblečenie, ktoré sa dá stiahnuť, aby odkrylo plece a pod. Nejaké doplnky sa nájdu aj u mňa v ateliéri, ale vždy je dobré byť pripravená. Nie je žiadny problém, ak si so sebou prinesiete za kufor vecí,  bude viac možností na kreativitu.

3.  Nácvik póz – toto je často zanedbávaná časť prípravy, pretože ľudia bežne očakávajú, že do pózy ich umiestni fotograf. Je to veľká chyba, pretože iba sami doma pred zrkadlom dokážete skorigovať výraz tváre a celkovú pózu tak, aby ste dosiahli to, čo sa vám páči najviac a to čo vystihuje vašu osobnosť. Pri samotnom fotografovaní samozrejme pózy skorigujeme, aby vyzerali na fotografii čo najlepšie.

Fotografovanie glamour, boudior a aktu je rozdielne od klasického fotografovania hlavne tým, že pri ňom nepoužívam bežné spôsoby svietenia, ale vždy hľadám rôzne kreatívne možnosti, ktoré čo najviac zvýraznia váš šarm. Preto je potrebné sa pripraviť na trochu dlhšie fotografovanie.

Samozrejmosťou glamour a boudoir  fotenia, rovnako ako fotenia aktu, je dôkladná a vyvážená úprava fotografií.

Aká je cena za fotografovanie glamour, boudoir a aktu

Cena fotografovania glamour, boudoir a aktu je 5 € za 1 fotografiu. Minimálny počet je 10 odobratých fotografií. Fotografie dostávate v digitálnej forme vo farebnej a čierno- bielej verzii.

K cene sa samozrejme pripočítavajú vynaložené náklady za objednané ďalšie služby – napr. make-up, úprava vlasov, prenájom priestoru a pod.

Fotogaléria – umelecká fotografia a umelecký akt